Stomatologia laserowa

Odkryj zalety nowoczesnej stomatologii laserowej:

  • precyzyjne zabiegi,
  • szybsze gojenie stanów zapalnych,
  • bezkrwawa chirurgia bez szycia,
  • mniej znieczulenia,
  • endodoncja na jednej wizycie,
  • szybsza i skuteczna ortodoncja,
  • bezkrwawe leczenie próchnicy,
  • wybielanie bez nadwrażliwości.

NADWRAŻLIWOŚĆ

Jeśli doskwiera Ci nadwrażliwość, odczuwalna zwłaszcza po piciu lub jedzeniu produktów zimnych, gorących lub kwaśnych, poproś swojego lekarza o kurację laserem. Laserowe leczenie tej powszechnej dolegliwości jest teraz bardzo proste i daje natychmiastowe efekty. Wykonuje się je czerwonym światłem lasera 635nm. Zabieg jest bezbolesny a procedura bardzo szybka. Uśmierzanie bólu następuje już w gabinecie, bezpośrednio po pierwszym naświetlaniu. Nie wierzysz? Sprawdź sam.

BÓL I KRWAWIENIE DZIĄSEŁ

Jeśli dokucza Ci bolesny obrzęk lub krwawienie podczas szczotkowania, wskazuje to na stany zapalne dziąseł, znane także jako periodontitis. Jeśli problem utrzymuje się długo i nie jest prawidłowo leczony skutkuje obniżeniem i zanikiem dziąsła, tzw. recesjami, zwiększeniem ruchomości zębów, a nawet ich utratą, czyli parodontozą. Laser SMART  980nm pomaga skutecznie walczyć z infekcjami dziąseł prowadząc do redukcji chorobotwórczych patogenów przez usunięcia z kieszonki przyzębnej nabłonka w stanie zapalnym. Gdy Twój lekarz dentysta użyje lasera 635nm, wyeliminuje bakterie, wirusy i grzyby z wewnętrznych tkanek dziąsła metodą laserowego ozonowania, a następnie laserem biostymulacyjnym pobudzi organizm do naturalnej regeneracji. Poprawa stanu dziąseł pacjenta często jest osiągana bez konieczności stosowania antybiotyków czy prowadzenia dużych zabiegów chirurgicznych.

ZABIEGI KOSMETYCZNE

Aby mieć zdrowy i piękny uśmiech zadbaj także o dziąsła i usta. Laserowy pilling dziąseł pozwoli Ci delikatnie usunąć ciemne przebarwienia, powstałe na skutek palenia czy dużego nasłonecznienia. Po prostu je wybielisz. Zabieg taki pomoże Ci odzyskać pewność siebie i swobodny, szczery uśmiech. Pozbędziesz się także zmian w postaci włókniaków, polipów czy naczyniaków. Usunięte zmiany przebadaj oczywiście pod kątem onkologicznym. Estetyka jest ważna, jednak najważniejsze jest zdrowie.

UŚMIECH DZIĄSŁOWY

Chcesz mieć równy uśmiech? To możliwe szybko i bezboleśnie. Laserowe konturowanie dziąseł jest najlepszą metodą na bezkrwawe i precyzyjne usunięcie dziąseł zachodzących na powierzchnię zębów. Nie zwlekaj z decyzją. Laser rozwieje Twoje obawy przed skalpelem i bólem. Zapytaj lekarza o szczegóły, zaplanuj swój uśmiech na nowo i ciesz się nim już dziś.

IMPLANTY I PROTEZY

Jeśli potrzebujesz uzupełnienia protetycznego  albo już takie posiadasz, laser SMART jest doskonałym narzędziem zapobiegającym wystąpieniu lub skracającym czas typowych powikłań, takich jak: ból, obrzęk, aft, owrzodzenia, krwawienie podczas mycia, suchość jamy ustnej, a także stan zapalny dziąseł, a nawet kości, znane jako periimplntitis. Stomatologia laserowa usuwa przede wszystkim przyczyny problemu, a nie tylko obajwy. Sprawdź, jak zadziała na Ciebie.

WYBIELANIE

Zastanawiasz się czym różni się wybielanie laserem od wybielania lampą? Zabiegi laserowego wybielania są najszybszą i najbezpieczniejszą metodą pozwalającą osiągnąć naturalnie biały uśmiech. Zabieg polega na aktywacji dedykowanego żelu, który może być także stosowany w przypadku pacjentów leczonych z powodu nadwrażliwości. Piękny, biały uśmiech bez bólu i nadwrażliwości jest już możliwy.

KOREKTY CHIRURGICZNE

Gdy potrzebujesz dokonać korekty wędzidełka czy przerostów protetycznych, zabiegi wykonywane przy pomocy lasera SMARTsą najlepszym wyborem. Charakteryzują się dużą przewidywalnością i precyzją. Są bezkrwawe, a rana nie wymaga zakładania szwów. Dodatkową zaletą jest możliwość połączenia podczas jednej wizyty zabiegu chirurgii laserowej z automatyczną regeneracją rany, co zdecydowanie zredukuje ból i obrzęk oraz zabezpieczy ranę przed infekcją i przyspieszy jej gojenie.

AFTY I OPRYSZCZKI

Czy zdarzył Ci się dyskomfort wywołany na skutek aft czy opryszczki? Jeśli tak, to wiedz, że gdy Twój lekarz użyje światła lasera ból zostanie wyeliminowany, wirus zniszczony, a proces gojenia przyśpieszony. Afty i inne owrzodzenia powstają w wyniku obniżenia odporności, wirusa opryszczki, aparatów ortodontycznych czy źle dopasowanych protez. Nie daj się zaskoczyć. Przeciwdziałaj.

STOMATOLOGIA DZIECIĘCA

SMART  PRO to nowoczesne narzędzie, które pozwala na wykonanie laserowego ozonowania próchnicy. Zabiegi są bezbolesne i nie wymagają znieczulenia. SMART to laser, po który sięgają lekarze, aby dziecko przestało się bać  leczenia. Dzięki temu wizyta jest skuteczna i bezstresowa.

Lekarze oraz higienistki tego gabinetu zostali przeszkoleni, aby w pełni wykorzystywać możliwości jakie daje leczenie wielofalowym laserem SMARTPRO w codziennej praktyce.